Kilkuosobowa grupa z naszej szkoły razem z opiekunem ks. Radkiem wyjechała na XXXV Europejski Zjazd Młodych Taize, które tym razem zostało zorganizowane w stolicy Włoch. Wspólny zjazd młodych Taize jest okazją, by poznać kulturę i tradycję danego państwa.

Rzym jest miastem niezwykłym, jak głoszą przewodniki „całego życia nie starczy, aby poznać i zobaczyć wszystkie zabytki, jakie się tam znajdują”. Chociaż w Rzymie panuje zima, towarzyszyła nam wspaniała pogoda. Każdego dnia witało nas słońce na bezchmurnym niebie, które sprzyjało wspólnemu zwiedzaniu pięknych miejsc. Widzieliśmy papieża Benedykta XVI, z którym wspólnie podjęliśmy refleksję nad własnym życiem na Watykanie, wrzuciliśmy centa do Fontanny di Trevi, zachwycaliśmy się tutejszą kuchnią (zwłaszcza pizzą), spróbowaliśmy włoskiej espresso i pysznych lodów.

Nie wspominamy o muzeach, które pękały w szwach od ilości zabytków i dzieł sztuki: Muzeum Watykańskie, Zamek Anioła, Koloseum, Forum Romanum, Panteon, Parlament, „Usta Prawdy”, Circus Maximus, liczne kościoły, place i ogrody. Nie sposób jest wyliczyć wszystkiego co nasze oczy widziały.

Przyszły rok również zapowiada się ciekawie, ponieważ ruszymy na Strasburg (FRANCJE). Również przyszłoroczny wyjazd zapowiada się bardzo ciekawie. Sam wyjazd jest spotkaniem ekumenicznym, czyli młodzi różnych religii spotykają się razem w jednym miejscu, aby łączyło nas to, co wspólne dla wszystkich. Gromadzimy się również, aby prosić o pokój i sprawiedliwość na świecie.