More Website Templates at TemplateMonster.com!

2013/2014

Nadanie sztandaru

Data publikacji: 3 listopada 2013
11 października nastąpiło uroczyste nadanie sztandaru Zespołowi Szkół w Dobrym Mieście. Było hucznie i z pompą czyli... tak jak zawsze na imprezach w naszej budzie!

Z rąk przedstawicieli Rady Rodziców sztandar odebrał dyrektor Zespołu Szkół mgr inż. Andrzej Wonia. Przekazał go pocztowi sztandarowemu, w którego w skład wchodzili wyróżniający się uczniowie. Chorążym był Miłosz Dawidowicz, towarzyszyły mu Karolina Nicewicz i Alicja Żbikowska. Zaprezentowali oni sztandar zgromadzonej publiczności.

Naszą uroczystość zaszczycili swą obecnością szacowni goście. Po okolicznościowych przemówieniach  nastąpiło uroczyste ślubowanie przedstawicieli  klas  pierwszych. Nie trzeba chyba nadmieniać, że pierwszakom drżały głosy i… trzęsły się łydki.                                                                                                                                                     

Podpisanie umowy partnerskiej

Data publikacji: 3 listopada 2013
Możliwość korzystania ze specjalistycznego zaplecza i sprzętu 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim, szkolenia z wojskowymi fachowcami, czy wspólna promocja – to główne cele umowy o współpracy pomiędzy wojskiem i Zespołem Szkół w Dobrym Mieście, w którym funkcjonuje klasa mundurowa.

Nawiązanie współpracy z 9. Warmińskim Pułkiem Rozpoznawczym w Lidzbarku Warmińskim to konsekwencja uruchomienia od nowego roku szkolnego tzw. klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym, które wchodzi w skład powiatowego Zespołu Szkół w Dobrym Mieście. - Klasa mundurowa powstała po to, żeby młodzi ludzie mogli łatwiej znaleźć pracę w tak stabilnych formacjach jak wojsko, czy policja – wyjaśnia Andrzej Wonia, dyrektor ZS w Dobrym Mieście. – Pułk z Lidzbarka Warmińskiego z chęcią przyjął propozycję współpracy z naszą młodzieżą...                                                

Kretowiny 2013

Data publikacji: październik 2013
Trzydniowy obóz wojskowy w terminie 27-29 września 2013r. zorganizowany dla klasy mundurowej LO przy ZS Dobre Miasto. Opiekunowie: Henryk Hornatkiewicz, Renata Gajowniczek. Szkolenie przedmedyczne przeprowadzili ratownicy: Marcin Adamiec, Jolanta Kozłowska, Marta Kańska pod dowództwem Naczelnika OSP w Dobrym Mieście Krzysztofa Kurowskiego.

Celem obozu było wypracowanie umiejętności z zakresu przygotowania ogólnowojskowego. Młodzież zakwaterowana była w domkach 4 osobowych, miała zapewnić sobie wyżywienie. Ponadto podlegała dyscyplinie wojskowej, kadeci uczestniczyli w zajęciach ze strzelectwa sportowego, grach taktycznych w terenie, odbyli długodystansowy przemarsz w trudnych warunkach, uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez OSP w Dobrym Mieście. Wieczorami przygotowywali ognisko. Kadeci sprawdzili się na szkoleniu, gratulacje dla młodzieży i rodziców!

Autor zdjęć i tekstu: Henryk Hornatkiewicz                                                                                                                                                  

Nasz komiks

Data publikacji: sierpień 2013

Kieszenie pełne czereśni to komiks stworzony w Zespole Szkół w Dobrym Mieście w ramach projektu profilaktycznego pod tą samą nazwą. Projekt otrzymał nagrodę Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Komiks uzupełniony grą planszową trafi do wszystkich szkół w okolicy. W czasie interaktywnego spektaklu uczniowie będą toczyć rozgrywkę, decydować o zakończeniu (pozytywnym lub negatywnym) komiksowych historyjek i dyskutować o… podjętych decyzjach. Ale to wszystko dopiero w październiku 2013.

Nie da się ukryć, że jesteśmy pierwszą szkołą, która porwała się na takie dzieło… Efekt jest zaskakujący i… przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania!!!

W związku z naszym wydawnictwem otrzymaliśmy nawet list z Kancelarii Prezydenta RP, w którym czytamy między innymi: "Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z zainteresowaniem przyjęła informację o działalności wychowawczej prowadzonej w Zespole Szkół w Dobrym Mieście, jak również o pomyśle wydania komiksu oraz gry planszowej ukazujących zagrożenia, na które narażeni są współcześnie młodzi ludzie. Doceniamy wartości edukacyjne i wychowawcze tej inicjatywy  oraz nowatorską ideę (...)"                                                            

2012/2013

dzien. de | der – tag.pl 2013

Data publikacji: czerwiec 2013
W tym roku nasza szkoła jest współorganizatorem ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez PNWM (Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży). W ramach tej akcji dnia 3 czerwca 2013 roku w naszej szkole odbędzie się Festiwal Piosenki Niemieckiej.

Do udziału w Festiwalu zaprosiliśmy 6 szkół:
• Gimnazjum Niepubliczne Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty w Dobrym Mieście,
• Gimnazjum Publiczne im Jana Pawła II w Dobrym Mieście,
• Gimnazjum Niepubliczne ‘’Nasza Jedynka” w Dobrym Mieście,
• Gimnazjum Publiczne w Lubominie,
• Liceum Ogólnokształcące w Dobrym Mieście,
• Zespól Szkół Rolniczych w Smolajnach.

W czasie Festiwalu wyłonimy najlepszych wykonawców piosenki niemieckojęzycznej. Występy uczestników oceniać będzie powołane przez organizatora Jury Festiwalu. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody i dyplomy. Zapraszamy serdecznie do udziału i życzymy dobrej zabawy Zgłoszenia do odebrania w sekretariacie Zespołu Szkół i u organizatora - pani Barbary Bis... 

                                                                                                                

Koncert "Drzewo i gwiazda"

Data publikacji: marzec 2013
Auli Zespołu Szkół w Dobrym Mieście nadano imię Przemysława Gintrowskiego. Był film, transmisja „na żywo” i porywający koncert!
Na początku miało być trzęsienie ziemi… Później napięcie powinno stale rosnąć, dokładnie jak w filmach Hitchcocka!

Licznie przybyłą 2 marca publiczność zaskoczyła… ciemność! Potem uderzenia werbla przykuły uwagę widzów do ekranu.Tak zaczynał się film o Przemysławie Gintrowskim zmontowany w Zespole Szkół w Dobrym Mieście. Film otwierał koncert pod tytułem „Drzewo i gwiazda”. Za chwilę, po powitaniu gości, nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej Patronowi auli Przemysławowi Gintrowskiemu. Dokonali tego: starosta powiatu olsztyńskiego Mirosław Pampuch, warmińsko-mazurski kurator oświaty Grażyna Przasnyska, dyrektor Zespołu Szkół Andrzej Wonia oraz przedstawiciel młodzieży Mirosław Paź. Widzowie mogli podziwiać ową podniosłą chwilę - obraz był transmitowany "na żywo" i wyświetlany na ekranie w auli...